top of page

KOBRO_SPACES

SZTUKA NOWA

STŘEDA 11. KVĚTNA 

|  19:00  |

TROJHALÍ KAROLINA

Mezinárodní imerzivní představení Kobro_Spaces vychází z revolucionářského přístupu k sochařství polské avantgardní umělkyně Katarzyny Kobro, který  byl jedním z podnětů k převratným změnám ve vnímání výtvarného umění.

Cílem celého tvůrčího týmu bylo najít funkční model, který by umožnil převést teoretické úvahy o podstatě a funkci sochy z avantgardního myšlení do současných performativních, choreografických a sociálních komunikačních jazyků. Navzdory tomu však představení není pouze formální analýzou posunů v historii sochařství, ale také příběhem o hledání nových impulsů a myšlenky.

Režisér Dawid Żakowski popisuje Kobro Spaces takto: „Rádi bychom vytvořili performativní prostor otevřený i divákovi. Performance se skládá z nedefinovaného pohybu diváků a pohybu performerů – strukturovaného a určovaného rámcem časoprostoru, navrženým choreografy. Tento společný exponát vytváří jakýsi algoritmus chování, přesunů, migrací, které se odehrávají v časoprostorové rovině.“

Koncept a režie: Dawid Żakowski
Kurátor: Zofia Urszula Komasa
Dramaturgie: Patrycja Babicka
Choreografie: Kat Rampáčková (SK), Martin Talaga (CZ), Agnieszka Kryst (PL); Jana Ryšlavá (CZ)
Performeři: Borys Jaźnicki, Paweł Mandziewski, Michał Tokarski, Eliška Jirsová
Hudba: Kasai, Agim
Video: Kristóf Szabó (HU);
Lightdesign a scéna: Tadeusz Perkowski
Kostýmy: ZUK Studio
Produkce: Ive Ostrowska, Karolina Dziełak-Żakowska/ Nowa Sztuka Association

Performance presentation co-financed by Capital City of Warsaw and Adam Mickiewicz Institute.

 

Kobro Spaces je součástí mezinárodního projektu Embodied Ideas, které vzniklo spojením Sztuka Nowa (Varšava, Polsko), Priestore Súčašného Tanca (Košice, Slovensko), Move Ostrava (Ostrava, Česká republika) a Ziggurat Project (Budapešť, Maďarsko). Výsledkem je společný výzkum dědictví avantgardy v zemích Visegrádské čtyřky.

bottom of page