top of page

MOVE Fest 2022

9. ročník festivalu tance, pohybu a nového cirkusu

Vpusťte do svého života inspiraci s 9. ročníkem MOVE Festu! Některé z letošních festivalových lokací se s tancem setkají úplně poprvé. Pokud je to i váš případ, nebojte se, tanci nemusíte rozumět, stačí ho vnímat.  

INSPIRACE KE ZMĚNĚ, K PRVNÍMU KROKU

MOVE Fest letos začne v netradiční komorní úpravě Divadelního sálu Domu kultury města Ostravy výpovědí o boji s všudypřítomným tlakem v inscenaci Adrena Axis. Připomene vám, že i ve chvílích stresu je třeba se smát, a že změna aktuálního statusu quo je vždy možná.

17_© 2018 Peter Snadík_94A6047.jpg
Sztuka Nowa Kobro_premiera_100_web_fotPatMic.jpg

INSPIRACE NEBÁT SE

Druhý festivalový den ovládne mezinárodní dílo Kobro_Spaces, které vzniklo propojením čtyř choreografů a čtyř různých tvůrčích přístupů. To vše inspirováno polskou avatgardní umělkyní Katarzynou Kobro, průkopnicí na poli evropského výtvarného umění. V netradičním prostoru, kterému umění sluší, ale často se s ním nesetkává.

INSPIRACE K JINÉMU POHLEDU NA VĚC

Festivalový čtvrtek proběhne ve znamení #spolupráce s multižánrový happeningem Podchod. S hrdostí se připojujeme k tomuto site-specific pásmu performancí, hudby, tance, projekcí a instalací, které doplníme o urbanistický workshop Kolektivní mapování.

peter_fabo_w1.jpg
LOFTET-2022-foto-Erik-Berg-0902.jpeg

INSPIRACE ŽIVOTEM

Hvězda pátečního večera přijede do Domu kultury Poklad až z daleké Skandinávie a vezme vás do malého norského podkroví. Z inspirace každodenními šarvátkami na život a na smrt a Rembrandtovým šerosvitem vzniklo magické představení The Loft v podání Jo Strømgren Kompani pod vedením choreografa, který v loňské sezóně v Národním divadle moravskoslezském uvedl nádherný balet Mahlerovy vzpomínky.

INSPIRACE POHYBEM

V sobotu dopoledne vám dá nezapomenutelný Johnny Minárik možnost zúčastnit se workshopu Movement fusion - originálního propojení parkouru, tance a akrobacie na čerstvém vzduchu v Komenského sadech. 

PHOTO-2022-04-13-11-49-37-3.jpg
09.jpg

INSPIRACE BÝT SÁM SEBOU

Poslední den festivalu budou v Komorní scéně Aréna Voyerky hledat odpověď na palčivou otázku dnešní doby “Jsou všechny ženy matkami?” Pravdu jim pomůže najít blíže nespecifikovaný počet vlastních i půjčených dětí na scéně. Protože dětí není nikdy dost. Ale co když to cítíte jinak

INSPIRACE UTRPENÍM

Na závěr festivalu vás v Domě kultury města Ostravy přepadne hlad, neboli Hunger. Multižánrové pohybové divadlo s dechberoucími novocirkusovými prvky na motivy knihy norského spisovatele Knuta Hamsuna

hunger_7.jpeg

Věříme, že během MOVE Festu dobijete své vnitřní baterky a že letošní ročník inspiruje vaši hlavu k myšlenkám, duši k rozjímání a tělo k pohybu. Prostě k tomu, co zrovna potřebujete. 

 

#inspiruj #promenuj  #movefest2022

bottom of page