top of page

Move Fest 2021

8. ročník festivalu tance, pohybu a nového cirkusu

Vezmeme Vás na výlet do krajiny města, krajiny pohybu, krajiny těla a krajiny tvorby. Pojďte s námi prozkoumat své město, pohyb, tělo i tvorbu tak, jak je neznáte. Zavedeme vás na nová místa, za novými zážitky a novými uměleckými formami. 


Během přelomu září a října opět společně oživíme Ostravu unikátním spojením tance, cirkusu, pohybového divadla a hudby. Festival zahájíme ve Studiu G, které se na jeden večer promění v rozpohybovaný Obývací pokoj Lukáše Karáska. Divadlo masek a nábytku vám  prozradí, co se děje u vás doma, když odejdete do práce. 

 

Hned druhý festivalový den, v pátek 1.10.,  se MOVE Fest vydá do veřejného prostoru. Slovenské duo Andrej Štepita a Miriam Budzáková na jedno odpoledne ovládnou prostory ostravského Hlavního nádraží se svou  site-specific inscenací Passing/Station. Pohybovým uměním a živou hudbou odmění ty, kteří cestují ekologicky.

 

Do hudebně-vizuální krajiny se v pátek večer můžete nechat unést magickými Vránami v jedinečném spojení Holektivu, violonccelistky Terezie Kovalové a tajemného prostoru bývalého obchodního domu Ostravica-Textilia. Téma koloběhu zrodu, života a zániku je v jejich podání dechberoucí záležitostí.

titulka_strankaFB.png

Sobotní odpoledne doporučujeme strávit na čerstvém vzduchu v Komenského sadech se skupinou studentů nonverbálního a fyzického divadla HAMU a JAMU. Od loňského podzimu intenzivně zkoumali tzv. vertikální tanec a jeho možné spojení s přírodou, která nás obklopuje. Přijďte objevit několik možných odpovědí na otázku “Co všechno jsou stromMY?”.

 

Ale co kdyby už žádná příroda neexistovala? Company PocketArt vás v sobotu večer v industriálním prostoru ostravského Trojhalí provede terapií Treatment of Remembering - terapií rozpomínání se na přírodu, kterou už možná nahradily umělé výdobytky lidské společnosti.

 

Na nedělní odpoledne jsme si připravili zábavu i pro ty nejmenší. Představení Johnny & Jenny vhodné pro děti od 5 let v podání Jonatána Vnoučka a Michaely Staré je groteska, zábava, kouzla i komiks v jednom. A to vše s netradičními kulisami veřejných záchodků. 

 

Na závěr 8. ročníku MOVE Festu vás Eliška Brtnická se site-specific performance Hang-Out vezme na místa, kam jste lezli jako malí. Ale tentokrát bez odřených kolen. 

Doprovodný program pro ty, kteří se chtějí zapojit také aktivně, nabízí trojici workshopů. Třídenní Tektopárty pod vedením Zdenky Svítekové nabídne netradiční umělecké sdílení a tvoření v tanečním studiu i outdooru. Dvoudenní "Ako nevyhoriet v tanci" slovenského lektora Lukáše Bobalíka rozvíjí efektivní koordinaci těla s využitím dynamické rovnováhy. A pokud vás láká o tanci referovat, psát a recenzovat ho, můžete se zapojit do seminářů projketu Dance and Performing Arts Criticism in Europe a zúčastnit se panelové diskuze mezi kritiky a tanečníky o alternativních tanečních formách a psaní o nich.

 

Vydejte se s námi do krajiny MOVE Festu 2021 již od 29. září. 

bottom of page