top of page

Lukáš Karásek / tYhle

Obývací pokoj

Hodiny

​ČT 30/9 19:00

Obývací pokoj je výpravou lidské představivosti do neprobádaného teritoria nábytku. Odehrává se mezi zdmi jediné místnosti - světa nábytku existujícího paralelně vedle našeho. Tady má každý předmět svůj vlastní charakter, každý jedná svým jedinečným způsobem.

Na pomezí světla a tmy, uprostřed tichého skřípání dřevěných nohou a vrzání dveří, se nábytek a lidské tělo stávají plátnem, z něhož se vynořují a zase ztrácejí fantastické figury. Lukáš Karásek ve svém projektu balancuje na hraně divadla masek, tance a cirkusu, a rozehrává vzrušující hru plnou imaginace a humoru.

#vizualniperformance #pohyb #vtip #nabytekvpohybu #zivynabytek @tYhle

Autor, performer: Lukáš Karásek
Dramaturgie: Viktor Černický
Scénografie, výroba masek: Lukáš Urbanec
Světelný design: Zuzana Režná
Kostýmy: Hynek Petrželka

Produkce: tYhle, Studio ALTA
Partneři: Terén, Cooltour, Cirqueon, Kredance, Tanec Praha / PONEC-divadlo pro tanec

Poděkování: Markéta Petrová, Lída Vacková, Lucia Kašiarová, Drahomír Stulír, Zbyněk Opálka, Petra Bučková, Marie Gourdain, Florent Golfier, Nikola Brokešová, Pavla Baštanová, Jazmína Piktorová, Martin Hamouz, Jiří Šmirk, rodina Symbolsákova

Projekt Obývací pokoj vznikl v roce 2020 za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky, statutárního města Brna, Hlavního města Prahy a Státního fondu kultury.


Inscenace je součástí projektu „Spolupráce kulturních domů: Studio ALTA, Black Box Theatre, Baerum Kulturhus“ podpořeného z finančních mechanismů EHP a Norska.

bottom of page