top of page
Andrej Stepita a Miriam Budzáková

Passing / Station

Hodiny

​PÁ 1/10 16:00 a 18:00

Místa, na kterých se běžně nezastavujeme. Místa, skrze která jen procházíme. Místa, které jsou jen přechodnými stanicemi. A právě tady se všichni potkáváme. Bez ohledu na sociální, generační, národnostní, ideologické nebo náboženské rozdíly. Místa plné pohybu. Stačí se jen zastavit. 

"Passing" je série výstupů z tvůrčího výzkumu Andreje Štepity a Miriam Budzákové, které se odehrávají přímo v prostorech vestibulů vlakových zastávek.

#happening #tanec #partnering #sitespecific #zivahudba #livemusic #verejnyprostor #cekamnavlak #ceskedrahy #travelling @ceskedrahy @awo.stepita @miriam_budzakova

Tvorba a performance:  Andrej Štepita a Miriam Budzáková

 

Hudba: Hannes Schöggl

 

Vizuál: Lucia Budzáková 

Andrej Štepita je absolventom magisterského štúdia na katedre tanečnej tvorby VŠMU. Momentálne sa zúčastňuje ročného intenzívneho programu na SEAD - Salzburg experimental academy of dance. Ako performer a spolutvorca aktívne pôsobí vo viacerých produkciách najmä v rámci domáceho občianskeho združenia MimoOs, ale aj rôznych iných domácich a zahraničných projektoch.

 

Miriam Budzáková je absolventom tanečného odboru Konzeratória J.L. Bellu v Banskej Bystrici, dva roky strávila štúdiom tanečného divadla a performancie na VŠMU, počas ktorých sa zúčastnila programu Erasmus+ v Nórskom Stavangri. Momentálne študuje na SEAD (Salzburg Experimental Academy of Dance). Je tiež súčasťou viacerých medzinárodných projektov. 

 

Hannes Schöggl vyhrát několik prvních cen v rakouské hudební soutěži mládeže „Prima la Musica“. Koncertní turné ho zavedly do Číny, Indie, Španělska, Itálie, Německa, Srbska, Maďarska a dalších evropských zemí. Pravidelně vystupuje jako sólista na perkuse a marimbu a debutoval ve Wiener Musikvereinu v roce 2017. V roce 2016 získal 1. cenu v kategorii marimba na „Drumsfest Russia“ v Moskvě. Jako duo s varhaníkem Prof. Manfredem Tauschem pravidelně koncertuje a v roce 2014 vydal své první CD.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. 

bottom of page