top of page

Cooltour vytvoří Ministerstvo pravdy

Pod heslem "Pravda is the new zlato” vzniká od začátku letošního roku nové představení s názvem Brave New Life. Jeho základní myšlenkou je  Ministerstvo Pravdy, které bude mít za cíl chránit společnost před dezinformacemi a konspiracemi. 

Foto: Tibor Czitó 


Jak sama anotace nového představení říká, žijeme v době, kdy se svět dělí na vítěze a poražené, východ a západ, sever a jih, nuly a jedničky a to, co není pravda – to je lež. Nebo hoax. Proto se tvůrci rozhodli Ministerstvem pravdy zajistit doslova krásný nový život. Nad vytvořením tohoto úřadu si vzal pomyslný patronát ostravský Cooltour a košická Tabačka. Mezinárodní představení vzniká díky podpoře z Creative Europe v rámci projektu Shaking the wall. 


Samozřejmě, že jarní neočekávaná situace změnila plány i nám. Chvíli to dokonce vypadalo, že budu muset jezdit na zkoušky do Košic tajně v kufru auta našeho ředitele,” říká pobaveně Jana Ryšlavá, ředitelka MOVE Festu a performerka připravovaného představení. Po lednové rezidenci v Ostravě však minulý týden tým úspěšně navázal dalším zkoušením přímo na Slovensku.


Foto: Tibor Czitó


Mimo ředitelku MOVE Festu se diváci mohou těšit také například na Michala Nogu, kterého znají z ostravského Divadla Petra Bezruče. Role režiséra se ujal slovenský autor, režisér, skladatel, hudebník, performer a producent Jozef Vlk a choreografkou představení je tanečnice, choreografka a pedagožka Stanislava Vlčeková. Světová premiéra představení je plánována na 16. září v košické Tabačce Kulturfabrik. Ostravská premiéra se pak odehraje ve středu 7. října v rámci MOVE Festu 2020.


MOVE to PRAVDA.


Foto: Tibor Czitó42 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

תגובות


bottom of page