top of page

Kdo se bojí, nesmí na stage

Aktualizováno: 24. 8. 2020

Martin Talaga ve své performance SOMA propojil výtvarné umění, ideál krásy a obavu z toho, jak moc lidé zapomínají na to, co je dělá lidmi. A teď je čas, abyste se součástí tohoto představení stali i Vy!Vizuální a pohybová performance, která se inspirovala výtvarným uměním a vyobrazováním ideálu krásy v lidských dějinách. Tak se dá zjednodušeně popsat SOMA – představení, které získalo ocenění Taneční inscenace roku a zároveň Objev roku na České taneční platformě v Praze.


SOMA však vzniká v každém místě znovu, jinak a individuálně. Jejím základem je totiž workshop, jehož součástí můžete být i vy. Workshop je zaměřený na trénink vnímání a přítomnosti vlastního těla prostřednictvím zkoumání jeho základních fyziologických a anatomických principů. Detailním zaměřením se na tělesné možnosti se otevírají nové možnosti pohybu, obnovují se vztahy mezi naším tělem a světem okolo.


Pokud se rozhodnete zúčastnit workshopu, budete vedení v práci s tělem jako zdrojem bohaté a neustálé aktuálnosti každého momentu. Nemusíte řešit vaše datum narození, ani to, jestli si tančíte jen doma při vaření nebo vás pohyb živí. Povede vás totiž Martin Talaga, zkušený tanečník, choreograf a performer v oblasti současného tance a fyzického divadla.

Výstupem z workshopu je samotná performance SOMA. Čas strávený s vlastním tělem a inspirací od Martina je tak vstupenkou na naše festivalové pódium. Pokud se chcete stát součástí představení, pište do 20.9. na email jana@cooltourova.cz.


Takže – move to SOMA!


182 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page