top of page

Nastal čas vyjít s pravdou ven

Aktualizováno: 10. 10. 2020

Česká premiéra česko-slovenské spolupráce kulturních center Coolour a Tabačka Kulturfabrik v podobě inscenace Brave New Life zprostředkovala publiku velmi silný zážitek. Tvůrci ho v divácích vyvolali věrným zprostředkováním současného světa médií a s ním spojenou problematikou dezinformací a hoaxů, kterými jsme v online prostoru dennodenně obklopeni.

Inscenace plně dostála svému označení “multižánrová”, protože propojila umělecké odnože jako tanec, divadlo, mluvené slovo, projekci, zpěv a hudbu. Vznikla tak pestrá a vyvážená mozaika žánrů, která na diváka působila jako paralela k dnešnímu mediálnímu věku plnému různorodých vjemů a informací. Tvůrci nezahltili diváka agresivním způsobem podobnému mediální smršti, ale intenzivně simulovali toto působení médií na člověka a čím dál tím více polarizovanou společnost.

Na jevišti vzniklo pomyslné Ministerstvo pravdy v čele s diktátorkou, která měla na vše jednoznačnou a jednoduchou “pravdivou” odpověď – z jejich vysněného světa v pravdě se tedy nakonec stal nonsens a ironie, protože jedna jediná propagovaná univerzální pravda a konec veškeré diskuze přece nutně vede k životu ve lži.

První festivalový večer pak uzavřela diskuze s tvůrci, kteří divákům prozradili, jak inscenace na toto těžké téma vznikala, jak fungovala mezinárodní spolupráce umělců z různých kulturních sfér a především odhalili kus z tvůrčího procesu, který je jinak divákům zatajen.Text: Klára Huvarová, Fotografie: Kamil Hauptmann, www.khfoto.cz
43 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page