top of page

Odstartovali jsme bandou Loserů, nebo Hrdinů?

Aktualizováno: 10. 10. 2020

MOVE Fest 2020 zahájila dechberoucí kombinace v českém prostředí bezkonkurenčního mima Radima Vizváryho a prvotřídní akrobatické skupiny Losers Cirque Company. Jejich společné podání inscenace Heroes a interpretace stavu bezvědomí střídavě doprovázelo napětí, emoce, strach, možná i úzkost, ale zároveň s tím humor, nadšení, fascinace a údiv. Performeři svým pohybem provedli diváka stavy lidského těla a mysli, která bloudí někde mezi životem a smrtí. Motiv hrdinství v jejich podání neznamenal prvoplánové barevné pláště a nadpřirozené schopnosti, ale sílu každého z nás, schopnost nabídnout oporu a nezneužít svěřené důvěry.

Tento pantomimicky-akrobatický kus zvedl diváky ze židlí, a zahájil tak festival nového cirkusu, fyzického divadla a současného tance se ctí a v plné parádě.

Celé toto první festivalové setkání zároveň doprovázel velký vděk – za to, že umělci mohou vystupovat, za to, že diváci mají komu a čemu aplaudovat a za to, že kultura pořád žije a plní svou funkci v časech dobrých i zlých.Text: Klára Huvarová, Foto: Kamil Hauptmann, www.khfoto.cz49 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Komentáře


bottom of page