top of page
Move_fest_datum_&_čas-3.png

Rise again, rise, My dust!

Ostravica site-specific 

Tantehorse

vstupenky_button.png

Jedinečné site-specific představení Rise Again My Dust (volně přeložené Nechť můj popel znovu povstane) vzniklo speciálně pro kdysi proslulý obchodní dům Ostravice, v současnosti hermeticky uzavřený zrakům kolemjdoucích. Divadelní soubor Tantehorse se společně s ostravskými tanečníky a herci vydává na cestu hledání smyslu uprostřed vybydlené prázdnoty. Genius loci sentimentální minulosti se setkává s krizí současnosti a nachází odpověď v duchovním východisku hudby gustava Mahlera. Osvobození od věcí pozemských a vědomí, že smrtí nic nekončí, přináší naději.
Přichází snové zmrtvýchvstání, stejně monumentální jako Mahlerova symfonie, a stejně intimní jako tlumený ruch ulice, šeptající do mrtvého prostoru. Život a smrt se točí v kruhu. Nikdo už neví, čím začal, jisté však je, že dnes se nekončí.


Miřenka Čechová a tým Tantehorse vytvořili představení Rise Again My Dust doslova z popela a prachu Ostravice, pro tento prostor a pro tento čas, kdy se pohled do budoucnosti překrývá se vzpomínkami.

Koncept: Miřenka Čechová 

Choreografie: Miřenka Čechová, Denisa Musilová

Hudba: Matouš Hekela a Gustav Mahler

Light design: Daniel Kozlík

Kostýmy: Tantehorse

Produkce: Jakub Urban

Performeři: Šárka Benedová, Viktorie Georgievová, Dorota Hořanská, Tereza Petrová, Barbora Kurzoková, Petr Ludwig, Stephen Macintosh, Ema Březinová, Martina Czyzová, Zuzana Novotná, Karolína Hýsková, Viktorie Pejková, Inga Zotova-Mikshin, Roman Zotov-Mikshin

 

Ostravica2020.png

Speciální poděkování partnerovi za poskytnutí prostoru:

bottom of page