top of page

THE LOFT

PÁTEK 13. KVĚTNA   | 

19:00   |

DŮM KULTURY POKLAD   |

Dechberoucí taneční divadlo o nadčasových problémech spolužití v podání norské taneční skupiny Jo Strømgren Kompani pod vedením choreografa, který v loňské sezóně v Národním divadle moravskoslezském uvedl nádherný balet Mahlerovy vzpomínky. Nechte se ze světa každodenních šarvátek přenést do říše ladných pohybů a podmanivé hry světel a stínů - na duši i na pódiu

Čtyři spolupracovnice se během polední přestávky vplíží do podkroví, kde třenice mezi nimi rozvíří řadu konfliktů.  Pocity neopětované lásky, naděje a ztracených snů probublávají na povrch a odhalují sžíravou existenciální šedou zónu plnou otázek a banalit.

Napětí mezi lidmi sdílejícími dlouhodobě malý prostor je nadčasovým problém, který sužuje lidi od doby, kdy začali žít v jeskyních. Je možné, že se v moderním životě stále potýkáme se stejným starověkým problémem?  V mnoha případech je aspekt psychické zátěže problematičtější než situace samotná. A pak lehce ztrácíme schopnost rozlišit, co je triviální, co je důležité a co je „pouze“ existenční...

Do Poruby daleko? Nezoufejte! Pro návštěvníky z centra jsme připravili výlet za kulturou se vším všudy, tedy i s odvozem! A ne ledajakým.

Do DK Poklad Vás totiž může odvézt ostravská chlouba v podobě dvoupatrového autobusu a cestu vám zpříjemnit legendární ostravský průvodce Vladimír Šmehlík. Ten pro vás vymyslel tu nejzajímavější trasu centrum-Poruba, během které vám prozradí nejedno lokální tajemství. Po skončení představení vás double-decker samozřejmě odveze noční Ostravou zpět do centra města.

Pokud máte zájem o vstupenku s jízdou double-deckerem, můžete si ji zvolit zde v sekci “slevy” po výběru místa v sále.

Choreografie: Jo Strømgren 
Performeři: Henriette Hamli, Nora Svendsgård, Ellen Lindblad and Angela Dematté
Hudba: Bergmund Waal Skaslien
Light design: Jo Strømgren and Jan Harald Ovrum
Kostýmy: Bregje van Balen
Produkce: Jo Strømgren Kompani 
Spolupráce: The Norwegian Opera and Ballet
Foto: Erik Berg

bottom of page